Svijet     | 03.06.2026. 14:40 |

Iran osudio američke napade u Hormuškom tjesnacu

FENA Internet, Foto/ Ilustracija

TEHERAN, 3. juna (FENA) - Iransko ministarstvo vanjskih poslova osudilo je u srijedu ono što je opisalo kao američke napade na iranski tanker s naftom u Hormuškom tjesnacu i telekomunikacijski toranj na otoku Qeshm, navodeći da su prekršili sporazum o prekidu vatre i međunarodno pravo.

Sadržaj dostupan isključivo pretplatnicima FENA servisa. Za više informacija o načinu i uslovima korištenja servisa kontaktirajte marketing@fena.ba.

(FENA) F. F.

Vezane vijesti

Netanyahu traži da Izrael smanji ovisnost o američkoj vojnoj pomoći

Rusija optužuje SAD da odustaje od uloge 'objektivnog posrednika' u okončanju ukrajinskog rata

U napadima Sjedinjenih Američkih Država i Izraela na Iran poginulo je 3.519 ljudi

Promo

Svijet vas čeka, putujte uz m:tel eSIM Travel

Televizor ili robotski usisivač uz Xiaomi modele iz m:tel ponude

m:tel: Zakoračite u ljeto uz 49. broj m:agazina!