Svijet     | 08.05.2026. 18:46 |

Američka vojska otvorila vatru na tankere pod iranskom zastavom

FENA Internet, Foto/ Ilustracija

WASHINGTON DC, 8. maja (FENA) - Američka Centralna komanda (CENTCOM) saopćila je da je pogodila dva 'prazna' tankera za naftu pod iranskom zastavom za koje tvrdi da su pokušali prekršiti američku blokadu ulaskom u iransku luku u Omanskom zaljevu.

Sadržaj dostupan isključivo pretplatnicima FENA servisa. Za više informacija o načinu i uslovima korištenja servisa kontaktirajte marketing@fena.ba.

(FENA) J. Č.

Vezane vijesti

Memorandum između SAD i Irana moguć u nedjelju u Ženevi

Trump najavio mirovni sporazum s Iranom već tokom vikenda

Trump otkazao napade na Iran planirane za četvrtak navečer

Promo

m:tel: Putujete na Svjetsko prvenstvo, da li ste spakovali svoj eSIM Travel paket?

m:tel: Gledaj i navijaj uz m:SAT

Telemach: Bodrite Zmajeve uživo uz EON i EON SAT pakete