SARAJEVO, 27. juna (FENA) - Memorijalni centar Sarajevo u proteklom periodu radio je na razvoju infrastrukture, edukativnih programa, naučno-istraživačkog rada i digitalizaciji kulture sjećanja. Prema riječima direktora Ahmeda Kulanića, cilj je realizovati pojedinačne, ali povezane projekte te stvoriti sistem koji će dugoročno čuvati istinu o odbrani Bosne i Hercegovine, agresiji i opsadi Sarajeva i učiniti je dostupnom budućim generacijama. U prvih pet mjeseci 2026. godine Tunel D-B posjetilo je oko 58.000 posjetilaca.
Sadržaj dostupan isključivo pretplatnicima FENA servisa. Za više informacija o načinu i
uslovima korištenja servisa kontaktirajte marketing@fena.ba.
(FENA) H. D.




