Bosna i Hercegovina     | 25.06.2026. 14:12 |

Grad Bihać neće izdavati nove koncesije za kamenolom u Međudražju

FENA Foto: Fena

BIHAĆ, 25. juna (FENA) – Gradska uprava Bihaća zvanično je obavijestila neformalnu grupu građana "Plješevički otpor – Međudražje bez kamenoloma“ da neće razmatrati mogućnost produženja, niti dodjele nove koncesije za kamenolom "Podići“ u Međudražju ukoliko takav zahtjev bude podnesen. Razlog je činjenica da se predmetni lokalitet nalazi u trećoj zaštitnoj zoni izvorišta pitke vode Klokot i Privilica, u kojoj je izgradnja i rad kamenoloma zabranjena.

Sadržaj dostupan isključivo pretplatnicima FENA servisa. Za više informacija o načinu i uslovima korištenja servisa kontaktirajte marketing@fena.ba.

(FENA) L. A.

Vezane vijesti

Promo

Svijet vas čeka, putujte uz m:tel eSIM Travel

Televizor ili robotski usisivač uz Xiaomi modele iz m:tel ponude

m:tel: Zakoračite u ljeto uz 49. broj m:agazina!