Svijet     | 22.06.2026. 18:03 |

Češka vlada planira zabraniti mobilne telefone u školama od 2027. godine

FENA Internet, Foto/ Ilustracija

PRAG, 22. juna (FENA) - Češka vlada podnijela je prijedlog zakona o zabrani korištenja mobilnih telefona u školama počevši od septembra 2027. godine, izjavio je u ponedjeljak premijer Andrej Babiš, pridružujući se rastućim globalnim naporima za ograničavanje vremena provedenog pred ekranima za djecu u učionici.

Sadržaj dostupan isključivo pretplatnicima FENA servisa. Za više informacija o načinu i uslovima korištenja servisa kontaktirajte marketing@fena.ba.

(FENA) F. F.

Vezane vijesti

Osnovna škola u Čitluku zabranila mobitele, šminkanje, bojanje kose, lakiranje noktiju

Na području Tuzle oduzeta veća količina prokrijumčarenih mobilnih telefona i druge robe

Sindikat osnovnog obrazovanja KS ponovo traži zabranu mobitela u učionicama

Promo

Televizor ili robotski usisivač uz Xiaomi modele iz m:tel ponude

m:tel: Zakoračite u ljeto uz 49. broj m:agazina!

Raiffeisen Banka: Nogometna groznica