Svijet     | 02.04.2026. 08:43 |

NASA lansirala u svemir četiri astronauta, prvi let oko Mjeseca nakon 53 godine

FENA Internet, Foto/ NASA/Joel Kowsky

CAPE CANAVERAL, 2. aprila (FENA) - Četiri astronauta poletjela su u srijedu s Floride u okviru NASA-ine misije Artemis II, u okviru programa koji predstavlja najodvažniji američki korak ka povratku ljudi na Mjesec u ovoj deceniji, u utrci s Kinom.

Sadržaj dostupan isključivo pretplatnicima FENA servisa. Za više informacija o načinu i uslovima korištenja servisa kontaktirajte marketing@fena.ba.

(FENA) L. A.

Vezane vijesti

Evropa razvija AtLAST teleskop za otkrivanje skrivene polovine svemira, bez fosilnih goriva

Posada NASA-ine letjelice Artemis 2 vraća se na Zemlju nakon preleta pored Mjeseca

Astronauti misije Artemis 2 oborili rekord u putovanju na najveću udaljenost od Zemlje

Promo

Svijet vas čeka, putujte uz m:tel eSIM Travel

Televizor ili robotski usisivač uz Xiaomi modele iz m:tel ponude

m:tel: Zakoračite u ljeto uz 49. broj m:agazina!