Svijet     | 08.04.2026. 09:13 |

Posada NASA-ine letjelice Artemis 2 vraća se na Zemlju nakon preleta pored Mjeseca

FENA Internet, Foto/ EPA

WASHINGTON, 8. aprila (FENA) - Četiri astronauta NASA-ine misije na Mjesec Artemis 2 vraćaju se na Zemlju, a njihova kapsula Orion prolazi tačku gdje Zemljina gravitacija ponovo nadmašuje Mjesečevu gravitaciju, saopštila je američka svemirska agencija.

Sadržaj dostupan isključivo pretplatnicima FENA servisa. Za više informacija o načinu i uslovima korištenja servisa kontaktirajte marketing@fena.ba.

(FENA) F. F.

Vezane vijesti

Astronauti misije Artemis 2 oborili rekord u putovanju na najveću udaljenost od Zemlje

Posada Artemisa II ulazi u 'sferu utjecaja' Mjeseca prije historijskog preleta

NASA lansirala u svemir četiri astronauta, prvi let oko Mjeseca nakon 53 godine

Promo

Svijet vas čeka, putujte uz m:tel eSIM Travel

Televizor ili robotski usisivač uz Xiaomi modele iz m:tel ponude

m:tel: Zakoračite u ljeto uz 49. broj m:agazina!