Stranačke aktivnosti     | 29.03.2025. 17:17 |

Saopćenje za javnost Narodnog fronta

FENA Saopćenje, Foto/ narodni front

Napomena: Fena se ograđuje od objavljenih informacija u ovoj rubrici i odgovornost za njihov sadržaj snose isključivo njihovi autori, odnosno pošiljatelji.

“Više stotina miliona maraka narodnih para utrošeno je na izgradnju obaloutvrda, sanaciju i čišćenje korita rijeke U Republici Srpskoj, a čim prvi pljuskovi krenu, umjesto vjere u ono što je urađeno, molimo se Bogu da kiša prestane”, kazao je Željko Dubravac, poslanik u Narodnoj skupštini Republike Srpske, ukazujući na sve probleme koji su se još jednom zajedno sa našim nabujalim rijekama podigli na površinu.

Višegodišnje zloupotrebe dođu tako na naplatu svakom novom kišom, jer priroda ne zna da se tali i uzima procente.

“Umjesto utvrđivanja odgovornosti svi peru ruke u nabujalim mutnim rijekama, a pravosuđe ostaje gluho i nijemo na one koji su odgovorni za situaciju u kojoj se trenutno nalazimo”, rekao je Dubravac.

Kako kaže, umjesto profesionalnog novinarskog izvještavanja i istraživačkog novinarstva o uzrocima stalnih i ponavljajućih poplava, javni televizijski servis-RTRS, pravi stalne podjele među narodom.

“Lažna slika vječitih neprijatelja i ugroženosti Republike Srpske, koju namplasiraju putem malih ekrana, najbolja je obaloutvrda za sve prljave i mutne radnje aktuelne vlasti”, izjavio je Dubravac.

Dubravac je naglasio da će i ove poplave proći izlaskom prvog sunca, ali ogromne štete na domaćinstvima, poljoprivrednom zemljištu, zatim javnim objektima i saobraćajnicama ostaju.

“Ostaje i opor zadah ljudske pohlepe i halapljivosti, brojnih zloupotreba novcanamijenjenog za plansko rješavanje višegodišnjih problema od poplava u Republici Srpskoj”, zaključio je Dubravac.

https://www.facebook.com/reel/2354910744880057

U Banjoj Luci, 29.03.2025. godine
Informativna služba Narodnog fronta

(FENA) J. Č.

Vezane vijesti

Informacije i uvjeti

Promo

Registrovao je gazdinstvo i sad prodaje 15 tona povrća godišnje - evo kako!

m:tel: Pobjednici Regionalnog App izazova su srednjoškolci iz Banje Luke, Novog Sada i Podgorice

M:SAT: Osjetite pun sportski doživljaj u pola cijene