Stranačke aktivnosti     | 17.03.2025. 10:21 |

Saopćenje za javnost Narodni front

FENA Saopćenje, Foto/ narodni front

Napomena: Fena se ograđuje od objavljenih informacija u ovoj rubrici i odgovornost za njihov sadržaj snose isključivo njihovi autori, odnosno pošiljatelji.

SAOPŠTENJE ZA JAVNOST

„Iz intervjua koji je dao listu "Američki konzervativac" jasno se čita da je Milorad Dodik spreman da pokloni Republiku Srpsku i sve što joj pripada, samo da se izvuče iz situacije u kojoj se trenutno nalazi“, izjavila je Jelena Trivić, predsjednica Narodnog fronta, komentarišući intervju Milorada Dodika.

Trivićeva tvrdi da je Dodik, vođen pregovorima koje vode SAD i Ukrajina, dobio ideju da pokloni rijetke metale Amerikancima, ali ne za posredovanje u pregovorima o miru, nego kao adut u sukobu sa pravosudnim institucijama.

„U ovoj vrlo složenoj situaciji po Republiku Srpsku, na čelu institucije Predsjednika imamo čovjeka koji piše, pa briše stavove, pa ih opet vraća. Čovjeka koji kaže da ide do kraja, ali ne zna gdje je kraj. Čovjeka koji je stavio na glavu kačket na kojem piše „Učinimo Ameriku opet velikom“ i koji je na palatu Republike projektovao boje američke zastave. Nedavno se dosjetio da naša prirodna bogatstva ponudi Trampu u nadi da će Tramp da se uključi u cijeli ovaj politički džumbus koji imamo na sceni. Kakva mudrost“, navodi Trivićeva.

Ona ističe da prirodna bogatstva Republike Srpske ne pripadaju Miloradu Dodiku, niti bilo kojem pojedincu da bi ih na tacni poklanjao i nudio bilo kome.

„Dodiku koji je raskućio sve što se moglo raskućiti, od Elektroprivrede, Šuma, i drugih naših bogatstava, mogu da poručim da prirodna bogatstva pripadaju narodu Republike Srpske i narod kao vrhovni suveren, treba da odlučuje o ovim pitanjima“, poručuje Trivićeva na kraju.

U Banjoj Luci, 17.03.2025. godine
Informativna služba Narodnog fronta

(FENA) J. Č.

Vezane vijesti

Trivić: Dodik spreman da pokloni RS i sve što joj pripada, samo da se izvuče

Saopštenje za javnost Narodnog fronta

Saopćenje za javnost Narodnog fronta

Informacije i uvjeti

Promo

M:SAT: Osjetite pun sportski doživljaj u pola cijene

m:tel: Pročitajte novi broj m:agazina

m:tel: Kupi turist eSIM i budi uvijek online tijekom boravka u BiH !