SARAJEVO, 12. juna (FENA) - U Bosni i Hercegovini jutros je mjereno do pretežno oblačno vrijeme. Ponegdje u Bosni je registrovana i kiša.
Temperature zraka u 08.00 sati: Bjelašnica 9 stepeni Bihać i Ivan-sedlo 14, Drvar i Sokolac 15, Bugojno i Livno 16, Banja Luka, Gradačac, Sanski Most, Sarajevo-Bjelave, Široki Brijeg, Tuzla, Zenica i Zvornik 18, Mostar i Trebinje 21, Neum 22 stepena.
Atmosferski pritisak u Sarajevu inosi 939 milibara, za 2 milibara je niži od normalnog i sporo opada.
Danas u Bosni i Hercegovini pretežno oblačno i nestabilno vrijeme sa kišom, pljuskovima i grmljavinom, uglavnom prijepodne. U drugom dijelu dana lokalni pljuskovi su najizgledniji u centralnim i istočnim područjima Bosne. Nova kiša i pljuskovi širom zemlje se očekuju tokom noći na četvrtak. Vjetar slab, na području Hercegovine i jugozapadne Bosne južnog i jugozapadnog smjera. U većem dijelu Bosne vjetar zapadnog i sjeverozapadnog smjera. Najviša dnevna temperatura zraka uglavnom između 19 i 24 , na jugu zemlje do 28 stepeniva.
U Sarajevu umjereno oblačno vrijeme, povremeno sa pljuskovima. Najviša dnevna temperatura zraka oko 24 stepena, saopćeno je iz Federalnog hidrometeorološkog zavoda BiH.
(FENA) D. V.