Bosna i Hercegovina     | 02.06.2023. 21:10 |

Opće stanje nakon nevremena u HNŽ-u dobro

FENA Saopćenje, Foto/ Ivana Banovic

SARAJEVO, 2. lipnja (FENA) - Opće stanje nakon današnjih padalina u Hercegovačko-neretvanskoj županiji (HNŽ) je dobro. Sve intervencije su uspješno obavljene i nema opasnosti po materijalna dobra, priopćio je Federalni operativni centar.

Obilne kišne padaline zahvatile su u petak oko 15 sati područje HNŽ-a, a Grad Mostar zadesila je najveća količina padalina, dok je u ostalim općinama količina padalina bila zanemariva.

Veliki broj intervencija uglavnom se odnosio na ispumpavanje vode iz podrumskih prostorija, podzemnih garaža tržnih centara, te ispumpavanje vode iz prostorija Osnovne škole u ulici Alekse Šantića.

"Sve intervencije su uspješno obavljene i nema opasnosti po materijalna dobra", navodi se u priopćenju.

(FENA) C. K.

Vezane vijesti

Nevrijeme počinilo štete u Mostaru i Čapljini

Sedam ljudi poginulo u olujama na jugu Kine, a 70 krokodila pobjeglo sa farme

Dačić: Srbija poduzima mjere za evakuaciju svojih državljana iz Grčke

Promo

Početak BBI Programa 'Mladi talenti' - Nova prilika za buduću profesionalnu karijeru

Otvoren konkurs za sedmi ciklus m:tel App takmičenja

Alma Ras potvrdila lidersku poziciju u tekstilnoj industriji i trend stabilnog poslovanja