Ekonomija     | 08.05.2023. 09:59 |

Medvjedi nanose velike štete pčelarima - Kupres

FENA Mario Loncar, Foto: Mario Lončar

KUPRES, 8.svibnja (FENA) - Na području općine Kupres medvjedi u potrazi za hranom sve češće uništavaju pčelinjake, a u zadnje vrijeme stradale su desetine košnica.

Kako je za Fenu kazao Marijan Rebrina iz Kupresa koji na svom imanju drži pčelinjak, medvjed mu je ovih dana isprevrtao te uništio desetak košnica.

 - Mada su košnice bile zaštićene ogradom to nije spriječila medvjeda da napravi veliku štetu - kazao je Rebrina.

Ističe kako se još ne zna kakva će biti pčelinja sezona, a pčelarima se učestalo kroz godine pojavljuje ovaj veliki problem uništavanja pčelinjaka od strane medvjeda.

 Rebrina kaže kako to nije pojedinačni slučaj što se dogodio na njegovom imanju te da tih upada medvjeda ima još, navodeći primjer u naselju Blagaj gdje je još jedan pčelinjak stradao, također s oko desetak košnica.

 - Ovi slučaji su prijavljeni nadležnim institucijama kako bi se pomoglo pčelarima u rješavanju ovog problema jer su medvjedi zaštićeni Zakonom i od prije tri godine zabranjen je njihov odstrjel, no nitko ne pruža zaštitu od učinjene štete i ugroze života - napominje ovaj pčelar. 

(FENA) M. K.

Vezane vijesti

Njemačka tvrtka za proizvodnju magnezija angažirala stručnjake iz Hrvatske

Svečano obilježena 31. obljetnica oslobođenja Kupresa

U olujnom nevremenu oštećen krov na Hrvatskom domu u Kupresu

Promo

Demo danom zatvoren jesenji ciklus Techstars Founder Catalyst programa

'Job Lab' studijska posjeta Telemachu - Snaga mladih lidera koja mijenja Bosnu i Hercegovinu

m:tel: Prenesi broj i uživaj u najboljoj mreži