Sport     | 19.12.2021. 13:43 |

Karate klub 'Mavashi' najbolji u Kantonu Sarajevo

SARAJEVO, 19. decembra (FENA) - Karate klub “Mawashi” osvojio je naslov prvaka Kantona Sarajevo za 2021. godinu.

Na 10. prvenstvo Kantona Sarajevo za djecu, kadete, juniore, U21 i seniore, održanom u subotu u dvorani "Amel Bečković" u Vogošći, članovi "Mawashija" u katama i borbama ukupno su osvojili  16 zlatnih, te po sedam srebrenih i bronzanih medalja. Boje kluba branio je 31 takmičar.

Na Prvenstvu su nastupila 423 takmičara iz 21 kluba iz Kantona Sarajevo.

Organizator prvenstva bio je Karate savez Kantona Sarajevo.

Bh. karatašice osvojile treće mjesto na Prvenstvu Evrope u tradicionalnom karateu

Karate - Edna Bašagić srebrena na Svjetskom kupu u Poreču

U Goraždu sutra drugi Specijal KUP u karateu, učešće prijavilo više od 540 takmičara