Sport     | 15.09.2021. 10:59 |

Taekwondo klub 'Šampion' osvojio 17 medalja na Kupu BiH i Bosna Visoko Open

SARAJEVO, 15. septembra (FENA) - Taekwondo klub "Šampion" nastupio je na Kupu Bosne i Hercegovine i Bosna Visoko Open, te ostvario izuzetan uspjeh, osvojivši 17 medalja od čega pet zlatnih, osam srebrnih i tri bronzane medalje.

Klub je nastupio sa 21 takmičarem, te u ekipnom dijelu takmičenja osvojio drugo mjesto u juniorskoj konkurenciji na Kupu BiH i treće mjesto u vrtićancima, a Ajša Pjano je proglašena za najbolju vrtićanku turnira.

Zlatne medalje su osvojili - Hamza Bahtanović, Emrah Becirovic, Ajša Pjano, Emin Mukača i Damir Gačanin.

Osvajači srebra su - Eman Sarić, Ahmed Mukača, Ahmed Isaković, Arman Drakovac, Faruk Bizović, Ensar Čopelj, Farah Hadžibajrić, Nadja Gojak i Ibrahim Husić.

Bronzane medalje osvojili su Sumeja Gec, Bakir Gec i Aiša Isaković, saopćeno je iz taekwondo kluba Šampion.