Sport     | 30.05.2019. 22:23 |

Košarkaši Širokog prvaci Bosne i Hercegovine

ŠIROKI BRIJEG, 30. svibnja (FENA) – Košarkaši Širokog osvojili su deseti naslov prvaka Bosne i Hercegovine nakon što su večeras na svom parketu u odlučujućoj petoj utakmici finalne serije bili bolji od Sparsa 82:69 (16:18, 18:17, 26:12, 22:22).

Nakon izjednačenog prvog poluvremena koje je završilo minimalnom prednošću gostiju (34:35) Široki je praktički utakmicu riješio u trećem periodu igre kojeg su domaći košarkaši dobili rezultatom 26:12.

Do sredine posljednje četvrtine košarkaši Danijela Jusupa podigli su prednost na +20, a do kraja susreta Sparsi su tek uspjeli donekle ublažiti poraz.

Pobjedom 3:2 u seriji Široki je došao do desetog naslova prvaka BiH, prvog nakon 2012. godine.

Mateo Drežnjak s 21 poenom i 6 asistencija predvodio je svoju momčad do pobjede. DJ Fenner u pobjedu je ugradio 18 poena, a Goran Filipović 10 poena i 10 asistencija.

Kod Sparsa Ibrahim Durmo i Slobodan Jovanović ubacili su po 13 poena.