Sport     | 28.04.2019. 20:56 |

Košarkašice Banovića deklasirale Orlove u prvom meču finala Prvenstva BiH

FENA Vanja Tolj

BANOVIĆI, 28. aprila (FENA) - Košarkašice Banovića povele su s 1:0 u finalu playoffa Prvenstva Bosne i Hercegovine protiv ekipe banjalučkih Orlova.

Aktuelne prvakinje BiH uvjerljivo su počele s odbranom titule, nakon što su u prvom meču finala, koji se igrao večeras u Banovićima, slavile s 91:61.

Košarkašice Orlova su bile ravnopravan protivnik samo u prvoj četvrtini utakmice, koju su dobile s 18:17, a nakon toga prvakinje BiH preuzimaju kontrolu nad mečom i već do poluvremena odlaze na 12 poena razlike.

Prednost Banovića je nastavila rasti i u trećoj četvrtini, kada je prednost dostigla 21 poena razlike, dok su u posljednjem periodu meča gošće iz Banja Luke doživjele veliki pad u igri i primile čak 32 poena.

Banoviće je do pobjede predvodila Nikolina Zubac s 20 poena, Maja Ščekić je dodala 19, a Latinka Dušanić 18 poena. U timu Orlova istaknula se Vanja Vasilić s 15 poena.

Druga utakmica finala na rasporedu je 30. aprila u Banjoj Luci.

Finalna serija igra se na tri dobijene utakmice.