Sport     | 28.02.2019. 07:59 |

Barcelona preko Reala do finala Kupa kralja

MADRID, 28. veljače (FENA) - Nogometaši Barcelone plasirali su se u finale španjolskog Kupa kralja nakon što su u uzvratnom susretu polufinala u Madridu bili bolji od Reala 3:0 (prva utakmica završila je rezultatom 1:1).

Prvo poluvrijeme pripalo je domaćim nogometašima koji su stvorili i promašili nekoliko izglednih prilika, no gol Luisa Suareza u 50. minuti usmjerio je tijek utakmice na stranu Barcelone.

U 69. minuti Raphale Varane pogodio je vlastitu mrežu za 0:2, da bi tri minute kasnije s bijele točke pogodio Suarez za konačnih 0:3.

Bio je to već peti "el clasico" u nizu u kojem Real nije uspio slaviti, pri čemu je Barca upisala tri pobjede, a dvije utakmice su završile bez pobjednika.

Sljedeći sudar Reala i Barcelona već je u subotu u okviru 26. kola La Lige. Domaćin je ponovno Real.

U četvrtak na programu je uzvratni susret drugog polufinalnog ogleda u kojem se sastaju Valencia i Real Betis. Prva utakmica završila je neodlučenim rezultatom 2:2.