Sport     | 14.11.2022. 15:20 |

Borac odnio bodove iz Trebinja, Leotar završio utakmicu s deset igrača

FENA Roland Grabovac, Foto:

TREBINJE, 14. studenoga (FENA) - Leotar i Borac zatvorili su 18. kolo Premijer lige BiH međusobnim ogledom u Trebinju, a bodove su odnijeli gosti iz Banjaluke.

Borac je došao do minimalne pobjede 1:0 zahvaljujući pogotku Milana Spreme u 64. minuti.

Domaći su utakmicu završili s igračem manje nakon što je Dejan Uzelac isključen u 68. minuti. Uzelac je prvo dobio žuti karton zbog oštrog starta, a nakon prigovora glavni sudac Dragan Kesić pokazao mu je i drugi žuti.

Kesić je odmah zatim zbog prigovora isključio i trenera Leotara Marka Maksimovića.

Uoči posljednjeg kola jesenskog dijela sezone vrh ljestvice drži aktualni prvak Zrinjski s 36 bodova. Široki Brijeg i Borac imaju po 33 boda i utakmicu više u odnosu na Zrinjski.

Slijedi Željezničar s 28 bodovam Sarajevo s 25, Velež s 23...

Leotar je deseti s 18 bodova, a ispod crte ispadanja su Igman sa 17 i Sloboda sa 16 bodova.

Sljedećeg vikenda u 19. kolu sastaju se: Velež – Sloga, Široki Brijeg – Tuzla City, Željezničar – Posušje, Leotar – Sarajevo, Sloboda – Igman i Zrinjski Borac.

U SFK Libero Goražde ogorčeni suđenjem sutkinje Vesne Miletić, tražit će njeno izuzeće