Sport     | 14.11.2022. 09:23 |

Raščić i Muzaferović osvojili srebro i bronzu na Alpe Adria Trophyju

FENA Saopćenje, Foto/ Savez klizačkih sportova BiH

SARAJEVO, 14. novembra (FENA) - Juniorski reprezentativci Bosne i Hercegovine u brzom klizanju (short track) Ermin Raščić i Nedim Muzaferović osvojili su srebrenu i bronzanu medalju na međunarodnom takmičenju Alpe Adria Trophy u Zagrebu, saopćeno je iz Saveza klizačkih sportova BiH.

U konkurenciji 200 takmičara iz 11 zemalja, Raščić je u kategoriji Juniori A osvojio srebrenu medalju, dok je  Muzaferović, kojem je to bio prvi nastup za reprezentaciju BiH, kao Junior B  osvojio bronzu.

U nastavku klizačke sezone, u decembru ove godine,  Muzaferović će nastupiti u Dresdenu (Njemačka), a  Raščić na Alpe Adria Trophy u Beogradu (Srbija).

U Savezu klizačkih Sportova BiH očekuju da oba bh. reprezentativca ispune normu za nastup na Svjetskom juniorskom prvenstvu koje će biti održano krajem januara 2023. u Gdanjsku (Poljska).