Sport     | 07.10.2022. 16:51 |

Velež s igračem više do pobjede nad Igmanom

FENA Roland Grabovac, Foto:

DOBOJ KAKANJ, 7. listopada (FENA) - Nogometaši Veleža došli su do pobjede nad Igmanom rezultatom 1:0 u prvom susretu 13. kola Premijer lige BiH.

Susret u Doboju kod Kaknja nije pružio previše lijepih trenutaka, a odlučen je u samoj završnici.

Prvo je u 83. minuti Igman ostao s igračem manje nakon što je Armin Bešagić dobio drugi žuti karton, a tri minute kasnije Rođeni su iskoristili brojčanu prednost na terenu te su preko Dženana Zajmovića došli do pogotka vrijednog tri boda.

U ostalim utakmicama 13. kola u subotu se sastaju Leotar - Sloga, Sloboda - Široki Brijeg, Željezničar - Zrinjski i Sarajevo - Borac, a kolo će u nedjelju zatvoriti Posušje i Tuzla City.

Na vrhu ljestvice su Željezničar i Široki Brijeg sa po 22 boda, slijedi Zrinjski s 21 bodom i dvije utakmice manje, Borac s 20 bodova i Tuzla City s 19 bodova i utakmicom manje u odnosu na vodeći dvojac.

Velež je šesti sa 16 bodova, a Igman deseti s 12.