Sport     | 22.06.2022. 18:31 |

Lana Pudar osvojila šesto mjesto na SP u disciplini 200 m delfin

FENA Hasan Selhanović, Foto: ORKA

SARAJEVO, 22. juna (FENA) - Najbolja bosanskohercegovačka plivačica Lana Pudar osvojila je šesto mjesto u utrci na 200 m delfin na Svjetskom prvenstvu u Budimpešti.

Šesnaestogodišnja Mostarka dionicu je preplivala za dvije minute 7.85 sekundi.

Za pobjednicom, 15-godišnjom Kanađankom Summer Mcintosh, koja je s vremenom 2:05.20 postavila novi svjetski juniorski rekord, Pudar je zaostala 2.65 sekundi.

Srebrenu medalju u osvojila je Amerikanka Hali Flickinger (+0.88 sekundi), a bronzu Kineskinja Yufei Zhang (+1.12 sekundi).

Prije tri dana Lana Pudar je osvojila osmo mjesto u utrci na 100 m delfin.

Nakon utrka 100 i 200 metara delfin, Pudar će u istoj disciplini nastupiti i na dionici 50 m.

(FENA) M. B.

Brzoklizač Tarik Omeragić na Svjetskom prvenstvu u Rotterdamu zauzeo 16. mjesto  u disciplini 1500 m