Sport     | 08.01.2022. 16:29 |

Odermatt prvi Švicarac nakon 14 godina koji je pobijedio u Adelbodenu

FENA Internet

ADELBODEN, 8. januara (FENA) - Marco Odermatt prekinuo je 14-godišnji post švicarskih skijaša kada je u pitanju pobjeda u Adelbodenu.

Odermatt je slavio u veleslalomu za Svjetski kup pred 13.000 oduševljenih švicarskih navijača.

Vodećeg u poretku Svjetskog kupa nije skupo koštala pogreška u finišu utrke te je sa 48 stotinki prednosti slavio ispred Austrijanca Manuela Fellera, koji je imao najbolje vrijeme u drugoj vožnji. Francuz Alexis Pinturault bio je treći sa 54 stotinke zaostatka.

Ovo je bila četvrta Odermattova pobjeda u pet veleslaloma ove sezone, ali definitivno najslađa, prenosi Eurosport.

Postao je prvi Švicarac koji je slavio u Adelbodenu nakon Marca Berthoda koji je pobijedio u slalomu 2007.

- Zaista sam želio da pobijedim danas i priredim veliki šou svim Švicarcima - rekao je Odermatt.

Odermatt je ujedno postao tek peti skijaš u historiji, nakon Jean-Claudea Killyja, Ingemara Stenmarka, Teda Ligetyja i Marcela Hirschera, koji je pobijedio u četiri od prvih pet veleslalomskih utrka u sezoni u Svjetskom kupu.

(FENA) H. D.

Muzaferija 16. u posljednjem spustu sezone u Saalbachu, Huetter pobjeda i mali kristalni globus

Muzaferija bez plasmana u posljednjem superveleslalomu, Lara Gut osvojila mali kristalni globus

Muzaferija ispisuje historiju bh. skijanja, danas nastupa u finalu superveleslaloma