Sport     | 04.01.2022. 17:46 |

Petra Vlhova pobjednica slaloma na Sljemenu

FENA Agencije, Foto/ HINA

ZAGREB, 4. siječnja (FENA) - Slovačka skijašica Petra Vlhova pobjednica je slaloma Svjetskog kupa na zagrebačkome Sljemenu.

Vodeća slalomašica svijeta Vlhova iskoristila je startni broj jedan i daleko najbrže prošla prvu vožnju sljemenski Crveni spust u iznimno teškim uvjetima na stazi prekrivenoj lišćem, po visokoj temperaturi i jakim južnim vjetrom. U drugoj vožnji je Slovakinja sačuvala prednost i slavila po treći puta uzastopno na Sljemenu.

Drugo mjesto sa zaostatkom od 50 stotinku osvojila je četverostruka pobjednica Sljemena Amerikanka Mikaela Shifrin, koja se upravo u Zagrebu vratila natjecanju u Svjetskom kupu, osam dana nakon pozitivnog testa na koronavirus. Treća je bila Austrijanka Katharina Liensberger (+2.11).

Zbog epidemioloških razloga i ove godine na Sljemenu nije bilo gledatelja, prenosi Hina.

(FENA) N. M.

Muzaferija 16. u posljednjem spustu sezone u Saalbachu, Huetter pobjeda i mali kristalni globus

Muzaferija bez plasmana u posljednjem superveleslalomu, Lara Gut osvojila mali kristalni globus

Muzaferija ispisuje historiju bh. skijanja, danas nastupa u finalu superveleslaloma