Sport     | 21.12.2021. 16:22 |

Pudar sedma na 100 metara leptir na SP-u u Abu Dabiju

SARAJEVO, 21. decembra (FENA) - Najbolja bosanskohercegovačka plivačica Lana Pudar osvojila je sedmo mjesto u utrci na 100 metara leptir na Svjetskom prvenstvu u 25-metarskim bazenima u Abud Dabiju.

Mlada Mostarka je u finalu utrke dionicu preplivala u vremenu 56 sekundi i 51 stotinke što je bilo dovoljno za sedmu poziciju.

Zlato je osvojila Kanađanka Margaret Macneil s vremenom 55.04. Srebro je pripalo Šveđanki Louise Hansson (55.10), a bronza Amerikanki Claire Curzan (55.39).

Lana Pudar je finalnom utrkom na 100 metara leptir završila uspješan nastup na Svjetskom prvenstvu u Abu Dabiju, na kojem je osvojila bronzu na 200 metara leptir.