Sport     | 22.02.2021. 10:50 |

Kadrić pobjednik šahovskog turnira povodom Dana općine Jajce

FENA Vehid Begunić

JAJCE, 22. februara (FENA) – Sarajevski velemajstor Denis Kadrić pobjednik je Prvog međunarodnog šahovskog turnira „Jajce 2021“, koji se jučer igrao povodom 22. februara - Dana općine Jajce.

Kadrić je, u devet kola po švicarskom sistemu te uz tempo igre od 15 minuta za cijelu partiju po igraču, osvojio 7,5 poena. Drugi je bio banjalučki IM Aleksandar Savanović sa 7, koliko je na trećem mjestu osvojio i njegov sugrađanin, velemajstor Milan Vukić. Sedam poena osvojio je i crnogorski IM Dušan Lekić, dok petoplasirani zenički IM Goran Trkulja predvodi grupu šahista sa osvojenih 6,5 poena.

Šesti je bio FM Vlado Narančić (BiH), sedmi FM Daniel Milekić (Srbija), osmi FM Bojan Maksimović (BiH), deveti IM Dušan Sekulić (Srbija), svi sa po 6,5 poena, te 10. MK Faris Čunjalo iz Zenice, koji je osvojio šest poena.

Turnir se, uz učešće 78 šahista te jedne šahistkinje, Sanje Marić iz Prozora/Rame, koja je sa 2,5 poena zauzela 74. mjesto, igrao u Hotelu „Turist 98“. Direktor turnira bio je Adin Tatarević.

(FENA) M. B.

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vhosts/fena.ba/httpdocs/post-new.php on line 379