Sport     | 09.02.2021. 08:18 |

Treći trijumf Magnusa Carlsena

FENA Agencije

ZAGREB, 9. veljače (FENA) - Nakon trodnevnog natjecanja kvalifikacijski turnir prvaka "Opera Euro rapid" što je igran na internetskoj stranici Chess24 u tempu od 15 minuta i dodatak od 10 sekundi poslije svakog odigranog poteza, završen je pobjedom svjetskog šahovskog prvaka Magnusa Carlsena.

Iako je u posljednjih pet kola pretrpio poraz od Kineza Lirena Dinga i osvojio samo 2,5 boda, Norvežanin je 'za prsa' pretekao Nizozemca Anisha Girija. Obojica su osvojili po 9,5 bodova, a Carlsen je osvojio prvo mjesto zahvaljujući većem broju pobjeda.

Nakon "Skilling opena" i "Airthings mastersa" ovo je treća uzastopna pobjeda svjetskog prvaka na kvalifikacijskom dijelu natjecanja!

Tragičar turnira je Rus Ian Nepomniači koji je posljednjeg dana osvojio samo 1 bod i završio na 11. mjestu, tako da ga nećemo vidjeti u drugom dijelu turnira. Veliki neuspjeh pretrpio je treći igrač svijeta Liren Ding koji je završio na posljednjem mjestu!

Konačan poredak: 1. Carlsen 9,5 bodova, 2. Giri 9,5, 3. So 9, 4. Aronian 8,5, 5. Vachier-Lagrave 8,5, 6. Duda 8, 7. Radjabov 8, 8. Dubov 7,5, 9. Nakamura 7,5, 10.-11. Shankland i Nepomniači po 7, 12.-14. Vidit, Dominguez Perez i Griščuk po 6,5, 15. Bluebaum 5,5, 16. Ding 5 bodova.

U utorak počinje nokaut-natjecanje osmorice prvoplasiranih igrača. Četvrtfinalni parovi su Carlsen - Dubov, Giri - Radjabov, So - Duda i Aronian - Vachier Lagrave, prenosi Hina.

(FENA) N. M.

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vhosts/fena.ba/httpdocs/post-new.php on line 379