Sport     | 04.11.2020. 20:32 |

Bez pobjednika u 141. vječitom derbiju

SARAJEVO, 4. novembra (FENA) - Fudbaleri Sarajeva i Željezničara odigrali su neriješeno 1:1 u zaostaloj utakmici devetog kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Bio je to 141. vječiti derbi koji je na kraju okončan podjelom bodova. Sarajevo je bilo nešto bolje, posebno u prvom poluvremenu, ali nisu uspjeli iskoristiti nekoliko dobrih prilika, dok je Željezničar u drugom poluvremenu iskoristio period bolje igre i na kraju osvojio bod.

Sarajevo je od početka utakmice krenulo ofanzivno ka golu. Ekipa Vinka Marinovića imala je terensku inicijativu, ali u prvih pola sata igre nije uspjela ozbiljnije zaprijetili golu Željezničara.

Prvu priliku Sarajevo je imalo u 33. minuti kada je Velkoski šutirao, lopta se odbila od jednog igrača Željezničara i pogodila stativu. Nakon te prilike uslijedili su siloviti napadi domaćih igrača koji prijete preko Rahmanovića u 35. minuti, ali lopta odlazi pored gola. Tri minute kasnije Rahmanović postiže pogodak i dovodi svoju ekipu u vodstvo. Tatar je šutirao, golman Erić kratko odbio loptu do Rahmanovića koji koristi priliku i postiže gol.

Do kraja poluvremena Sarajevo je imalo još nekoliko prilika da na odmor ode s ubjedljivijom prednošću, ali se igrači domaćeg tima nisu najbolje snašli u izuzetno dobrim situacijama. Handžić se u 40. minuti našao u šansi ali je previše oklijevao sa šutem i na kraju je izblokiran, a četiri minute kasnije je sa desetak metara snažno šutirao ali direktno u Erića. U 45. minuti još dvije prilike za Sarajevo. Prvo je Pejović, nakon oduzete lopte na sredini terena šutirao ali je Erić bio na mjestu, a potom je i Handžić nakon kontranapada propustio priliku za pogodak te se na odmor otišlo s minimalnom prednošću domaćeg tima.

U drugom poluvremenu Željezničar je krenuo nešto ofanzivnije, a prvi šut u okvir gola uputio je Lendrić u 64. minuti kada sa 20 metara šutira snažno ali po sredini gola. U 66. minuti Alispahić sa više od 20 metara iskosa šutira u suprotni ugao i postiže lijep pogodak za izjednačenje Željezničara.

U nastavku susreta Sarajevo je ponovo preuzelo inicijativu ali bez konkretne završnice, dok su igrači Željezničara na kraju mogli doći i do pobjede, ali je udarac Lendrića u 90. minuti odbranio Kovačević.