Sport     | 16.09.2020. 18:27 |

Pobjeda fudbalera Sarajeva na Otoci

SARAJEVO, 16. septembra (FENA) - Fudbaleri Sarajeva pobijedili su danas na stadonu Otoka ekipu Olimpika sa 3:1, u zaostaloj utakmici četvrtog kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Dva gola za Sarajevo postigao je Benjamin Tatar, u 21. i 82. minuti, a u strijelce se upisao i Anel Hebibović u 86. minuti, dok je pogodak za Olimpik postigao Ahmed Hasanović u 85. minuti.

Aktiuelni prvak BiH ostvario je petu pobjedu u sezoni koja mu je donijela proboj na prvo mjesto tabele ispred gradskog rivala Željezničara koji ima utakmicu manje.

Susret na teškom terenu stadiona Otoka protekao je u terenskoj inicijativi gostujuće ekipe, dok su domaći sporadično napadali ali bez većih prilika. Veći dio meča nije bilo uzbuđenja, a tek u finišu rasplamsala se borba kada su viđena tri pogotka.

Gosti su poveli u 21. minuti. Golman Elvis Džafić proigrao je Tatara koji je pobjegao odbrani domaće ekipe i zakucao loptu pored nemoćnog Hadžića.

Isti igrač je u 82. minuti primio loptu na rubu šesnaesterca, iz mjesta šutirao i ponovo pogodio rašlje gola za 2:0. Tataru je ovo bio šesti gol u sezoni i sada je on prvi strijelac lige.

Tri minute kasnije Olimpik uspijeva postići počasni gol. Faris Handžić je ubacio iz kornera, a Hasanović glavom poslao loptu u mrežu. Ipak, već minutu kasnije Haris Handžić je dobro uposlio Hebibovića koji je istrčao kontranapad, prevario golmana i poslao loptu u praznu mrežu.

Olimpik u narednom meču, u okviru osmog kola u subotu ide u goste Radniku, dok Sarajevo u nedjelju u Tuzli igra protiv Slobode, a potom u naredni četvrtak u Zenici igra meč trećeg kola kvalifikacija za Evropsku ligu.