Sport     | 04.09.2020. 18:26 |

Pobjeda mladih bh. nogometaša nad Velsom

ZENICA, 4. septembra (FENA) - Mlada nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine pobijedila je danas u Zenici selekciju Velsa s 1:0, u petom meču u okviru kvalifikacjia za EP za igrače do 21 godine.

Strijelac jedinog gola bio je Ševkija Resić u 74. minuti.

U otvorenoj utakmici obje selekcije imale su po nekoliko prilika, ali su na kraju slavili domaći igrači. Izabranici selektora Slobodana Starčevića u prvom su dijelu bili opasniji i imali su dvije dobre prilike preko Salčina te Lukića koji je u 21. minuti, nakon dodavanja Mustedanagića, oslobodio se svog čuvara i izašao sam pred golmana Przybeka koji brani njegov udarac.

U drugom poluvrmenu gosti su krenuli nešto ofanzivnije i imali nekoliko dobrih napada, no bez konkretne završnice.

U 74. minuti BiH dolazi do vodstva. Resića je izbjegao ofsajd zamku i ušao u šesnaesterac te prevario golmana Velsa.

Do kraja meča nije bilo promjene te je BiH došla do druge pobjede u kvalifikacijama kojom se izjednačila na drugom mjestu na tabeli sa Belgijom. Priliku za nove bodove Starčevićevi izabranici imat će 8. septembra kada gostuju selekciji Moldavije.