Sport     | 23.08.2020. 20:59 |

Remi Sarajeva i Veleža na Koševu

SARAJEVO, 23. augusta (FENA) - Fudbaleri Sarajeva i Veleža odigrali su večeras na Koševu neriješeno 1:1 u posljednjoj utakmici petog kola Premijer lige BiH.

Susret je protekao u obostrano otvorenoj igri, a obje ekipe propustile su po nekoliko prilika za pobjedu. Gosti su bili bolji u prvom dijelu igre u kojem su imali terensku inicijativu i diktirali tempo. Napadačka igra isplatila im se u 44. minuti kada je lijepu akciju golom završio Mehmed Ćosić.

U drugom poluvremenu Sarajevo je krenulo mnogo ofanzivnije, a u 59. minuti domaći su došli do izjednačenja. Handžić se izborio za loptu u šesnaestercu Veleža i uposlio usamljenog Ivana Jukića kojem nije bilo teško da zatrese mrežu.

Nakon postignutog gola Sarajevo je nastavilo s napadima i imalo još nekoliko dobrih prilika, ali se rezultat nije mijenjao.