Sport     | 02.01.2020. 23:11 |

Košarkaši OKK Slobode protiv Sutjeske ostvarili četvrtu pobjedu u ABA 2 ligi

FENA

TUZLA, 2. januara (FENA) – U susretu 14. kola ABA 2 lige, košarkaši tuzlanske OKK Slobode večeras su u dvorani Mejdan pobijedili ekipu Sutjeske iz Nikšića rezultatom 102:69  (19:13, 29:16, 22:20, 32:20).

Gosti su na početku utakmice imali laganu prednost, najveću u 7. minuti (7:11, Pavličević), a nakon što su Tuzlaci samo minutu kasnije izjednačili na 13:13 (Čampara), serijom 8-0 poveli su s veliki 21:13 i susret je poslije imao za domaće željeni tok.

Drugu četvrtinu domaći su najbolje odigrali, poveli su u 19. minuti trojkom McNighta 46:27, ne popuštajući u odbrani svog koša.

U 35. minuti igrači trenera Damira Mulaomerovića povećali su prednost na 88:58 i tako su došli do vrlo bitne, četvrte pobjede u ligi, dok je Sutjesci ovo bio šesti poraz.

U ekipi OKK Slobode efikasnošću su prednjačili Robert Rikić sa 19, Walter Denzel Gregg sa 16, Miloš Grubor sa 15, te Sani Čampara sa 12 poena i čak devet asistencija.

U ekipi Sutjeske Nikola Pavličević je postigao 14, a Boris Lalović 13 poena.