Sport     | 20.11.2019. 21:28 |

Košarkaši Novog Pazara u Tuzli nakon produžetka bolji od OKK Slobode

FENA

TUZLA, 20. novembra (FENA) - U susretu 8. kola ABA 2 lige večeras je u tuzlanskom Mejdanu OKK Sloboda poražena od ekipe Novog Pazara nakon produžetka rezultatom 102:103, 89:89 (21:15, 22:32, 19:18, 27:24 – 13:14).

Tuzlaci su susret odigrali bez povrijeđenog Dejana Janjića i to se itekako osjetilo u igri izabranika Josipa Pandže.

Iako su dosta dobro odigrali prvu četvrtinu, domaći igrači „pali“ su u drugoj, koju su strpljivi gosti riješili u svoju korist s deset poena razlike, a time i poluvrijeme (43:47).

Cijelo drugo poluvrijeme Sloboda je pokušavala sustići prednost gostiju, koja je u 37. minuti iznosila 72:81. Ipak, petnaest sekundi prije kraja Sani Čampara je pogodio za izjednačenje (89:89) i otišlo se u produžetak.

U dodatnih pet minuta ponovo drama. Nakon vodstva gostiju od šest poena, Aleksandar Tomašević je 27 sekundi prije isteka vremena smanjio na 99:100, a u narednom napadu Amar Gegić je pogodio za veliki preokret (102:101).

Međutim, tri sekunde poslije Milan Vulić je ponovo donio vodstvo gostima (102:103), a domaći u preostalom vremenu nisu uspjeli pogoditi i doživjeli su šesti poraz, dok je Novi Pazar zabilježio treću pobjedu.

U ekipi OKK Slobode Amar Gegić je postigao 21, Walter Denzel Gregg 20, Sani Čampara 14, a Fahrudin Manjgafić 13 poena.

Najefikasniji u sastavu Novog Pazara bili su Milan Vulić sa 26, Aleksandar Todorović sa 19, te Nikola Korać sa 17 poena.