Sport     | 31.10.2019. 20:06 |

Košarkaši OKK Slobode poraženi od Helios Sunsa

FENA

TUZLA, 31. oktobra (FENA) - U susretu 5. kola ABA 2 lige, večeras je u Domžalama domaći Helios Suns pobijedio ekipu tuzlanske Slobode rezultatom 91:73  (22:16, 17:23, 27:12, 25:22).

Domaći igrači vodili su od početka do kraja susreta. Igrači trenera Josipa Pandže pružili su dobar otpor u prvom poluvremenu koje je završeno rezultatom 39:39.

Tuzlaci su loše odigrali treću četvrtinu, koju je Helios Suns riješio u svoju korist s 27:12. Velika prednost bila je nedostižna za goste koji su upisali četvrti poraz u dosadašnjem toku prvenstva.

U redovima Helios Sunsa Florveus je ubacio 18, a Konjević i Radovčić po 17 poena.

U sastavu Slobode najefikasniji su bili Gregg i Čampara sa po 15 poena, Gegić sa 13, te Janjić sa 11 poena.