Sport     | 24.10.2019. 16:52 |

Kickboxing SP - Porazi Šahinovića i Drobnjaka (VIDEO)

FENA Vanja Tolj

SARAJEVO, 24. oktobra (FENA) - Kickboxing reprezentativci BiH Harun Šahinović i Nikola Drobnjak nisu uspjeli ostvariti pobjede trećeg dana Svjetskog prvenstva asocijacije WAKO koje se održava u Sarajevu.

Šahinović je izgubio od Mađara Emanuela Szmoleka, a zatim je Drobnjak izgubio meč za bronzanu medalju od Rusa Ruslana Bikmenova.

Prethodno su Selma Baltić i Igor Emkić osigurali bronzane medalje. Baltić je pobijedila suparnicu iz Rusije Veroniku Gudinu i osvojila svoju prvu seniorsku medalju, dok je Emkić savladao Turčina Serdara Yigita Eroglua i već večeras ga očekuje meč za ulazak u finale i borbu za zlato.

Oko 18.20 sati borbu za ulazak u finale i sigurnu srebrenu medalju imat će Matija Paridžik protiv Čehinje Lucie Mlejnkove.

U prvim današnjim mečevima Ibrahim Gverić je izgubio od Nijemca Waltera Niklasa, a potom je Edin Sinanović poražen u borbi za bronzanu medalju protiv Ukrajinca Sviatoslava Hasiuka.

(FENA) H. D.

Bh. kickboxeri naredne sedmice na SP-u u Portugalu

Hadžifejzović: Očekujemo medalje od naših reprezentativaca sa Evropskog prvenstva u Istanbulu

Kickboxing - Takmičari BiH osvojili 30 zlatnih medalja na Evropskom kupu na Ilidži