Sport     | 27.05.2019. 17:54 |

Aston Villa se nakon tri godine vraća u Premiership

LONDON, 27. svibnja (FENA) - Nakon tri sezone provedene u Championshipu, drugom razredu engleske nogometne piramide, Aston Villa vraća se u Premiership. Villa je promociju izborila pobjedom nad Derby Countyjem 2:1 u finalu doigravanja na Wembleyju.

Momčad iz Birminghama povela je preko Anwara El Ghazija u 44. minuti, a na 2:0 povisio je John McGinn u 59. Jack Marriott pogotkom u 81. minuti probudio je nade Derbyjevih navijača, no "Ovnovi" u preostalom vremenu nisu uspjeli doći do izjednačujućeg pogotka i produžetaka.

Finale doigravanja Championshipa smatra se utakmicom s najvećim ulogom u svijetu nogometa. Procjenjuje se da će momčad koja izbori promociju u sljedećoj sezoni od televizijskih prava i sponzorskih ugovora zaraditi minimalno 200 milijuna eura.

Direktnu promociju iz Championshipa ranije su izborili Norwich City i Sheffield United, a društvo najboljih napuštaju Cardiff City, Fulham i Huddersfield Town.