Sport     | 13.03.2019. 19:54 |

Široki Brijeg posljednji polufinalist Kupa BiH

SARAJEVO, 13. marta (FENA) - Nogometaši Širokog Brijega posljednji su polufinalisti Kupa Bosne i Hercegovine.

Širokobriježani su u uzvratnom susretu četvrtfinala večeras u Banjoj Luci pobijedili Borac s 1.0, golom Bagarića u 15. minuti.

Ekipa Širokog Brijega slavila je i u prvom meču na Pecari sa 2:1 te je s ukupnim rezultatom 3:1 izborila plasman među četiri najbolje ekipe u Kupu.

Plasman u polufinale ranije su osigurali Sarajevo, Tošk i Sloga iz Gornjeg Crnjalova.

Sarajevo je u uzvratnom susretu četvrtfinala danas u Mostaru pobijedilo ekipu Zrinjskog sa 1:0, golom Benjamina Tatara u 90. minuti. U prvom susretu na Koševu Sarajevo je slavilo istim rezultatom te s ukupnih 2:0 izborilo dalji plasman.

Tošk je u uzvratnom susretu četvrtfinala danas u Tešnju pobijedio Zvijezdu iz Gradačca sa 4:1 i ovjerio plasman nakon pobjede u prvom meču sa 2:0.

Sloga je do polufinala došla nakon neriješenog rezultata 2:2 u Konjicu protiv ekipe Klisa. Prvi meč je također završen remijem 1:1, ali je ekipa Sloge prošla dalje zbog većeg broja golova u gostima.