Sport     | 05.03.2019. 23:07 |

Ajax 'razbio' Real u Madridu, Tottenham pobijedio u Dortmundu

SARAJEVO, 5. marta (FENA)  Nogometaši Ajaxa i Tottenhama plasirali su se u četvrtfinale Lige prvaka.

Ajax je priredio iznenađenje i u Madridu pobijedio branitelja naslova Real sa 4:1. Kraljevski klub je u prvom meču u Amsterdamu slavio sa 2:1, iako je holandski klub imao više od igre. No, Ajax je večeras "naplatio" sve promašaje iz prvog meča i sa ukupnih 5:3 prošao među osam najboljih ekipa u Evropi prvi put nakon 16 godina.

U 7. minuti Ajax je poveo golom Ziyecha, na 0:2 povisio je Neres u 18. minuti, a do trećeg gola tim iz Amsterdama došao je u 60. minuti preko Tadića.

Asensio je u 70. minuti smanjio na 1:3, a veliku pobjedu Ajaxa potvrdio je Schoene u 74. minuti.

U drugom večerašnjem meču Tottenham je u Dortmundu pobijedio Borussiju sa 1:0 i tako ovjerio trijumf iz prvog susreta u Londonu (3:0). Strijelac jedinog gola bio je Kane u 49. minuti.

Liga prvaka nastavlja se u srijedu sa još dva uzvratna susreta četvrtfinala. Roma će braniti gol prednosti na gostovanju u Portu (2:1), dok PSG dočekuje Mancehster United protiv kojeg brani dva gola predsnoti iz prvog meča (2:0)