Sport     | 13.02.2019. 14:24 |

EYOF - Zlato i srebro njemačkim biatloncima

FENA Hasan Selhanović

SARAJEVO, 13. februara (FENA) - Mladi njemački biatlonci osvojili su zlatnu i srebrenu medalju na današnjoj pojedinačnoj utrci na 12,5 km na Evropskom omladinskom olimpijskom festivalu - EYOF.

Na borilištu na Dvorištima (Jahorina) najsjajnije odličje osvojio je Hans Koellner, koji je dionicu prešao za 42 minute i 47,3 sekunde. Srebro je izborio Benjamin Erik Menz sa zaostatkom jedna minuta 11,8 sekundi, dok je bronza pripala Ukrajincu Stepanu Kinashu (+ 1:29,0).

U konkurenciji 86 takmičara, četvorica bosanskohercegovačkih predstavnika utrku su završili na začelju. Aleksa Vuković zauzeo je 80. mjesto sa zaostatkom od 13 minuta i 47,7 sekundi, Andrija Jugović bio je 81. (+14:35,6), Luka Vrećo 84. (+16:03,7), dok je Davor Škipina bio posljednji, 86. (+18:59,1).

Ženska utrka u bilatlonu na 7,5 km je u toku.

Takmičenja u biatlonu završavaju se u petak, 15. februara utrkama mješovitih štafeta 2x7,5 km (m) i 2x6 km (ž).