Sport     | 12.02.2019. 22:58 |

Liga prvaka - Pobjeda Rome nad Portom, trijumf PSG-a na Old Traffordu

SARAJEVO, 12. februara (FENA) - Nogometaši Rome i Paris Saint Germaina ostvarili su pobjede u prvim susretima osmine finala Lige prvaka.

Roma je na "Olimpicu" pobijedila Porto sa 2:1. Oba gola za rimski klub postigao je mladi Zaniolo, u 70. i 77. minuti, dok je strijelac za portugalski tim bio Adrian Lopez u 79. minuti.

Bosanskohercegovački reprezentativac Edin Džeko odigrao je cijeli meč za Romu i jedan je od najzaslužnijih za pobjedu rimskog kluba. Džeko je asistirao Zaniolu kod prvog pogotka, a kod drugog gola pogodio je stativu prije nego je odbijenu loptu Zaniolo poslao u praznu mrežu.

Veliku pobjedu u gostima ostvario je PSG, koji je slavio protiv Manchester Uniteda sa 2:0.

Presnel Kimpembe doveo je francuski klub u vodstvo u 53. minuti, a prednost je udvostručio Kylian Mbappe sedam minuta kasnije.

Manchester je susret završio s igračem manje, nakon što je u 89. minuti Pogba dobio crveni karton.

Liga prvaka nastavlja se u srijedu, kada su na programu susreti Ajax - Real Madrid i Tottenham - Borussia Dortmund.