Sport     | 25.11.2018. 22:15 |

Sigurna pobjeda Borussije Moenchengladbach

FENA Agencije

MOENCHENGLADBACH, 25. studenoga (FENA) - U posljednjem susretu 12. kola njemačkog nogometnog prvenstva Borussija Moenchengladbach je uvjerljivo porazila Hannover sa 4-1 premda su gosti poveli u prvoj minuti utakmice.

Gosti su krenuli s centra i zabili nakon svega 22 sekunde utakmice, a pogodak je postigao Bobby Wood. Šokantno vodstvo Hannovera nije pokolebalo domaćina i Borussija je do kraja poluvremena okrenula rezultat golovima Thorgana Hazarda (7) i Michaela Langa (44). U drugom dijelu Borussija je zabila još dva gola za uvjerljivu pobjedu, a strijelci su bili Lars Stindol (58) i Denis Zakarija (77).

Ovom pobjedom Borussija se probila na drugo mjesto ljestvice sa 26 bodova, četiri manje od imenjaka iz Dortmunda.

U drugom susretu igranom u nedjelju Freiburg i Werder su odigrali 1-1. Domaćin je poveo u 42. minuti iz jedanaesterca preko Gian Luce Waldschmidta koji je realizirao kazneni udarac, a izjednačio je Ludwig Augustinsson u drugoj minuti sudačke nadoknade.

Na ljestvici vodi Borussija Dortmund sa 30 bodova, Borussija iz Moenchengladbacha ima 26 bodova, a Eintracht je treći sa 23 boda. Bayern je tek peti sa 21 bodom, prenosi Hina.

REZULTATI:
Freiburg - Werder 1-1 (Waldschmidt 42-11m / Augustinsson 90+2)
Borussia M. - Hannover 4-1 (Hazard 7, Lang 44, Stindl 58, Zakaria 77 / Wood 1)

U subotu:
Schalke - Nurnberg 5-2 (Skrzybski 26, 84, Harit 32, Burgstaller 70, Oczipka 90+3 / Martinez 38, Zrel'ák 78)
Bayern - Fortuna 3-3 (Sule 17, Muller 20, 58 / Lukebakio 44, 77, 90+3)
Hertha - Hoffenheim 3-3 (Ibišević 12, Leckie 71, Lazaro 87 / Demirbay 1, KRAMARIĆ 10, Bičakčić 55)
Augsburg - Eintracht 1-3 (Cordova 90 / De Guzman 1, Haller 47, REBIĆ 68)
Mainz - Borussia D. 1-2 (Quaison 70 / Alcacer 66, Piszczek 76)
Wolfsburg - RB Leipzig 1-0 (Roussillon 50)