Sport     | 01.07.2018. 19:12 |

Rusi nakon penala do četvrtfinala

FENA Hasan Selhanović

SARAJEVO, 1. jula (FENA) - Nogometna reprezentacija Rusije plasirala se u četvrtfinale Svjetskog prvenstva u njihovoj zemlji.

Rusi su u osmini finala nakon boljeg izvođenja penala pobijedili Španiju sa 4:3 (1:1, 1:1, 1:1).

Španci su poveli autogolom Sergeja Ignaševiča u 12. minuti, a rezultat je izjednačio Artem Dzuba u 41. minuti iz penala.

U regularnih 90 minuta susret je završen neriješeno 1:1 (1:1), a nakon produžataka i dodatnih 30 minuta rezultat je ostao nepromijenjen pa su o učesniku četvrtfinala odlučili penali.

Sigurni izvođači udaraca sa 11 m za Rusiju bili su Fedor Smolov, Sergej Ignaševič, Aleksandr Golovin i  Denis Čerišev, za Špance su pogodili Andres Iniesta, Gerard Pique i Sergio Ramos, promašili su Koke u trećoj i Iago Aspas u petoj seriji.

Rusija će u četvrtfinalu, 7. jula u Sočiju, igrati protiv pobjednika duela između Hrvatske i Danske, koji se igra večeras u Nižnjem Novgorodu u 20 sati.

U prvim susretima četvrtfinala Francuska je pobijedila Argentinu sa 4:3, dok je Urugvaj bio bolji od Portugala sa 2:1.

Preostale četiri utakmice osmine finala igrat će se u ponedjeljak i utorak, a sastaju se Brazil - Meksiko, Belgija - Japan, Švedska - Švicarska i Kolumbija - Engleska.