Sport     | 21.06.2018. 22:21 |

Hrvatska ubjedljivom pobjedom nad Argentinom izborila osminu finala na SP

FENA Hasan Selhanović

SARAJEVO, 21. juna (FENA) - Nogometna reprezentacija Hrvatske u Nižnjem Novgorodu pobijedila je reprezentaciju Argentine sa 3:0 (0:0) u 2. kolu D-grupe Svjetskog prvenstva u Rusiji.

Izabranici selektora Zlatka Dalića velikom pobjedom nad dvostrukim svjetskim prvacima i finalistima prošlog SP-a u Brazilu  osigurali su plasman u osminu finalu  i tako se pridružili ekipama  Rusije, Urugvaja i Francuske.

Nakon prvih  45 minuta bez golova, a Hrvati  su u nastavku  potpuno razbili Argentice, koji su ovim porazom kolo prije kraja grupne faze  svoje šanse za prolaz u dalje takmičenje sveli na minimum.

"Vatreni" su poveli golom Ante Rebića u 53. minuti, nakon velike greške  argentinskog golmana Caballera, koji je očajno izbio loptu, a Rebić sjajnim volejom pogodio za 1:0.

Rezultat je na  2:0 povećeo kapiten Luka Modrić savladaviši  argenitnskog golmana preciznim udacem s 18 metara, a konačan rezultat u prvoj minuti sudijske nadoknade postigao je Ivan Rakitić, nakon asistencije  Matea Kovačića.

U D-grupi vodeća Hrvatska ima  šest bodova, Argentina i Island (sa utakmcom manje) po jedan, dok je Nigrija bez bodova.

U petak se sastaju Nigerija i Island, a u zadnjem kolu 26. juna  igraju Hrvatska - Island i Argentina - Nigerija.