Sport     | 19.05.2018. 19:36 |

HNL: Rijeci 'jadranski derbi' i drugo mjesto

FENA Agencije

RIJEKA, 19. svibnja (FENA/Hina) - U pretposljednjoj utakmici 36. kola Prve HNL, koja je odlučivala o drugom mjestu, Rijeka je pobijedila Hajduk sa 3-1 (2-0) i tako postala hrvatskim doprvakom.

Strijelci za pobjedu Rijeke bili su Antonio Čolak u 2. minuti, Domagoj Pavičić u 36. minuti i Jakov Puljić u posljednjim trenucima dvoboja, dok je jedini pogodak za Splićane postigao Said u 50. minuti.

Hajduk je od 62. minute ostao s igračem manje, nakon što je Španjolac Borja Lopez zaradio drugi žuti karton.

Riječani su pobjedom došli do 70 bodova i privremeno se izjednačili sa Dinamom, ali Zagrepčani još imaju utakmicu protiv Rudeša, a i u slučaju poraza osigurali su naslov zbog boljeg međusobnog omjera protiv Rijeke.

Treće mjesto osvojio je Hajduk sa 66 bodova, a četvrti Osijek ih je sakupio 56. U Drugu HNL preselit će vinkovačka Cibalia, a Istra 1961 će se za opstanak morati izboriti u dvije utakmice doigravanja protiv Varaždina. Novi prvoligaš u sljedećoj sezoni je Gorica.