Sport     | 30.03.2018. 11:42 |

Turnir u Bugojnu - Rukometaši Slovenije bolji u duelu s ekipom Švicarske

FENA Mevlida Ridžal

BUGOJNO, 30. marta (FENA) - Mladi rukometaši Slovenije pobijedili su selekciju Švicarske u prvoj današnjoj utakmici na 6. međunarodnom rukometnom turniru „Rukomet je moja budućnost“, koji se igra u Sportskoj dvorani KSC-a u Bugojnu.

Susret je završen rezultatom 26 : 23, dok je na poluvremenu bilo neriješeno 11 : 11.

U sastavu Slovenije najefikasniji je bio Domen Tajnik, koji je zatresao mrežu protivnika pet puta, a po pet golova u ekipi Švicarske dali su Niko Eggimann i Dylan Brandt.

U toku je susret selekcija Katara i Austrije, a u nastavku takmičarskog programa bit će odigrane utakmice: Bosna i Hercegovina - Poljska, Hrvatska - Njemačka, Švicarska - Austrija i Slovenija - Katar.

Turnir završava u nedjelju proglašenjem najboljih pojedinaca i ekipa.

Organizator turnira je Muški rukometni klub „Iskra“ Bugojno, a pokrovitelj Rukometna federacija Katara.

(FENA) M. B.

Bugojno: Šumski požar na lokalitetu Garački potok stavljen pod kontrolu

Šumski požar na lokalitetu Garački potok i dalje aktivan, vatrogasci na terenu

Požar koji je u petak izbio iznad naselja Vesela u Bugojnu širi se prema Kupresu