Sport     | 16.03.2018. 08:42 |

Portland bolji od Clevelanda, skroman učinak Nurkića

FENA Vanja Tolj

SARAJEVO, 16. marta (FENA) - Košarkaši Portland Trail Blazersa savladali su Cleveland Cavalierse sa 113:105, u najzanimljivijem meču sinoćnjeg programa NBA lige.

Pobjedom protiv aktuelnih viceprvaka, Portland je produžio niz uzastopnih pobjeda na 11.

Prva četvrtina utakmice protekla je u izjednačenom omjeru snaga, a Cleveland je održavao priključak s domaćinom te je četvrtina okončana rezultatom 29:29.

Međutim, Portland u naredna dva perida igre dolazi do prednosti koju je održavao do kraja meča, ponajviše zahvaljujući raspoloženom bekovskom paru Damian Lillard - CJ McCollum. Cleveland je tek u zadnjoj četvrtini uspio smanjiti rezultatski deficit.

McCollum je u ovom meču postigao 29 poena, a Lillard 24. Bh. košarkaš Jusuf Nurkić upisao je sedam poena i deset skokova. Clevelandu nije pomogao ni učinak LeBrona Jamesa od 35 poena, 14 skokova i šest asistencija.

Portland trenutno u NBA ligi drži najveći niz uzastopnih pobjeda - 11, te zauzima odlično treće mjesto zapadne konferencije. Nakon niza turbulencija i velikih promjena u igračkom kadru ove sezone, Cleveland je četvrti na istoku.