Sport     | 13.02.2018. 22:37 |

Liga prvaka - Remi Juventusa i Tottenhama, Pjanić asistent

FENA

TORINO/SARAJEVO, 13. februara (FENA) - Nogometaši Juventusa večeras su u Torinu remizirali 2:2 s ekipom Tottenhama u okviru prve utakmice osmine finala Lige prvaka.

Domaći tim je utakmicu bolje započeo te je već u drugoj minuti poveo golom Gonzala Higuaina. Miralem Pjanić je sjajno asistirao Argentincu, koji iz voleja pogađa gol gostiju.

Sedam minuta poslije 'stara dama' je udvostručila prednost. Strijelac je ponovo bio Higuain, ovaj put iz penala.

Nakon furioznog starta Juventusa, ekipa se povlači a engleski klub preuzima inicijativu te Italijane kažnjava u 35. minuti kada Harry Kane koristi grešku odbrane 'crno-bijelih' te matira Gianluigija Buffona.

U finišu prvog dijela susreta Juventus je mogao povećati prednost, ali Higuain pogađa prečku iz drugog penala.

U drugom dijelu Tottenham je bio dominantniji tim, a do poravnanja je došao u 72. minuti kada Eriksen efektno pogađa iz slobodnog udarca.

Do kraja meča Juventus je pokušavao da postigne gol ali bez uspjeha.

Revanš meč ova dva kluba igra se 7. marta u Londonu.