Sport     | 07.02.2018. 08:26 |

Bayern i Bayer polufinalisti njemačkog kupa

FENA Internet

BERLIN, 7. veljače (FENA) - Bayern Muenchen i Bayer Leverkusen prvi su polufinalisti njemačkog nogometnog kupa.

U četvrtfinalnim ogledima Bayern je sa 6:0 pregazio Paderborn, dok je Bayer Leverkusen, nakon produžetaka, s 4:2 bio bolji od Werdera iz Bremena.

Strijelci u Bayernovoj pobjedi nad trećeligašem Paderbornom, koji je prije tri godine igrao Bundesligu, bili su Kingsley Coman (19'), Robert Lewandowski (25'), Joshua Kimmich (42'), Corentin Tolisso (55') te dva puta Arjen Robben (86', 88').

U drugom susretu na BayAreni u Leverkusenu bilo je puno uzbudljivije. Max Kruse doveo je goste u vodstvo golom iz kaznenog udarca, a samo tri minute kasnije pogodio je Aron Johannsson za Werderovo vodstvo 2:0.

Bayer je izjednačio pogocima Juliana Brandta u 31. i 55. minuti, a s obzirom da do kraja regularnih 90 minuta više nije bilo pogodaka ušlo se u produžetke u kojima su domaći nogometaši s dva gola došli do potpunog preokreta.

Prvo je u 111. na 3:2 povisio Karim Bellarabi, a u 118. minuti za konačnih 4:2 zabio je Kai Havertz.

U druga dva četvrtfinala u srijedu se sastaju Eintracht Frankfurt – Mainz i Schalke - Wolfsburg.