Sport     | 02.02.2018. 18:42 |

Karate - Kadet Maksim Avramović osvojio bronzu na EP-u u Sočiju

SARAJEVO, 2. februara (FENA) - Mladi bosanskohercegovčki karatist Maksim Avramović, član KK Slavija iz Istočnog Sarajeva, osvojio je bronzanu medalju u kadetskoj konkurenciji u kategoriji do 70 kg na 45. evropskom prvenstvu u ruskom Sočiju.

Od ostalih bh. predstavnika, koji su nastupili prvog dana takmičenja, Anja Lolić (KK Energija, Banja Luka) osvojila je peto mjesto (do 54 kg), dok su Josipa Adžić (KK Viktorija, Žepče) i Eldar Kršo (KK Olimp, Sarajevo) zauzeli sedma mjesta.

U subotu se također očekuju dobri nastupi naših juniora i juniorki u borbama i katama, a u nedelju nastupaju mlađi seniori (U21).

Delegacija Karate saveza BiH na EP broji 39 članova.

U Europskom parlamentu izložba radova Lidije Topić Bouwen i predstavljanje nagrađivanih vina iz BiH

Bh. karatašice osvojile treće mjesto na Prvenstvu Evrope u tradicionalnom karateu