Sport     | 25.01.2018. 08:39 |

Arsenal i Manchester City u finalu Liga kupa

FENA Internet

LONDON, 25. siječnja (FENA) - Nakon što u prvom susretu polufinala engleskog Liga kupa između Chelseaja i Arsenala nije bilo golova, "Topnici" su u sinoćnjem uzvratu došli do pobjede 2:1 i plasirali se u finale tog natjecanja.

Eden Hazard doveo je goste u vodstvo u 7. minuti susreta, da bi samo pet minuta kasnije Antonio Rudiger zatresao vlastitu mrežu za 1:1. Pobjedu Arsenalu donio je Granit Xhaka koji je pogodio u 60. minuti.

Arsenal je tako prekinuo Chelseajev niz od 12 utakmica bez poraza u svim natjecanjima i plasirao se u finale Liga kupa, jedinog domaćeg natjecanja kojeg trener "Topnika" Arsene Wenger nije osvojio u svoje 22 godine s klubom.

Protivnik Arsenala u finalu, koje se igra 25. veljače na Wembleyju, bit će Manchester City koji je ranije u drugom polufinalu bio bolji od Bristol Cityja.