Servisne informacije     | 17.01.2026. 08:52 |

Po kotlinama i uz riječne tokove magla, u ostalim dijelovima BiH sunčano

FENA Saopćenje, Foto/ Ilustracija

SARAJEVO, 17. januara (FENA) - Jutros je po kotlinama Bosne i uz riječne tokove bilo magle i niskih oblaka, a u ostalim dijelovima sunčano.

Temperature zraka u 7 sati: Livno -4 stupnja, Sarajevo i Ivan Sedlo -2, Tuzla 2, Mostar 5 stepeni Celzijusa. Atmosferski pritisak je u Sarajevu iznosio 948 milibara, za 6 milibara je viši od normalnog i sporo raste.

Danas pretežno sunčano u Hercegovini, jugozapadu Bosne i na planinama. Na sjevernim područjima Bosne i po kotlinama u centralnim i istočnim područjima preovladavaće niska oblačnost ili magla. Vjetar je slab istočnog i sjeveroistočnog smjera.

Najviša dnevna temperatura zraka uglavnom između 2 i 6, na jugu zemlje od 10 do 14 stepeni.

U Sarajevu sunčano uz malu do umjerenu oblačnost. Dio prijepodneva moguća je magla u kotlinskom dijelu grada. Najviša dnevna temperatura oko 6 stepeni, podaci su Federalnog hidrometeorološkog zavoda BiH.

(FENA) L. A.

Vezane vijesti

Promo

MBL Balkans 2026: Telemach priredio avanturu za pamćenje mladim matematičarima iz cijelog svijeta

Prenesite broj u m:tel: Travel tarife koje pokrivaju sve, sada uz 40 posto popusta

m:tel otvorio novo prodajno mjesto na Drveniji u Sarajevu